XXIII Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Łeba 2021 - kadeci i kadetki

XXIII MIĘDZYNARODOWY MARATON PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZIEŻY ŁEBA 2021
W trudnych pandemicznych warunkach rozegrana została pierwsza część XXIII Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży - Łeba 2021 w kategorii kadetka, kadet. Początkowo do udziału w turnieju zgłosiło się dziesięć zespołów kadetek i dwanaście zespołów kadetów. Warunki pandemii panujące w Województwie Pomorskim i Powiecie Lęborskim powstrzymały wiele drużyn przed przyjazdem do Łeby.
Ostatecznie w Maratonie wystartowało pięć zespołów dziewcząt oraz siedem zespołów chłopców. Kadetki grały mecze każdy z każdym, a następnie grały mecze rewanżowe.
Kadeci grali mecze każdy z każdym.
Organizatorami turnieju byli Joanna Bieniek i Jarosław Pruski. Mecze rozgrywane były dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łebie Pana Macieja Barańskiego.
Turniej od ubiegłego roku rozgrywany jest pod Patronatem Fundacji ORLEN oraz tak, jak od początku jego trwania, pod patronatem Burmistrza Miasta Łeby. Fundatorami nagród, pucharów, statuetek, pamiątkowych koszulek są Fundacja ORLEN, Burmistrz Miasta Łeby, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Burmistrz Miasta Lęborka, Wójt Gminy Cewice, Polski Związek Piłki Siatkowej, Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej, Ministerstwo Sportu, Firma KRÜGER Spółka z o.o. - Dyrektor Pan Piotr Zając, Kaufland Wejherowo – Dyrektor Pan Marcin Bańka.
Patronat medialny nad imprezą objęła TV Regionalna Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Głos Pomorza oraz Pan Zbigniew Junik, który zabezpieczał imprezę pod względem fotograficznym i multimedialnym. Turniej odbywał się również dzięki współorganizatorom – UKS IRYDA Cewice, SPS Lębork, OSiR w Lęborku.
Wszystkie startujące zespoły otrzymały pamiątkowe puchary.
Wyniki I części maratonu przedstawiają się następująco:
- w kategorii KADETKA:
I miejsce - ENERGA CZARNI Słupsk
II miejsce - GOLDEN ORZEŁ Malbork
III miejsce - KaEmKa Starogard Gdański
IV miejsce - MUKS SPATRAKUS Lniano
V miejsce - AKADEMIA SIATKÓWKI TREFL Gdańsk
- w kategorii KADET:
I miejsce - OLIMP Ostrołęka
II miejsce - OLIMPIJCZYK-JURAND Pruszcz Gdański
III miejsce - SKRA Bełchatów
IV miejsce - KPS Siedlce
V miejsce - SPS IRYDA Lębork - Cewice
VI miejsce - MKS KORAB Puck
VII miejsce - STOCZNIOWIEC Gdańsk
Podczas Maratonu trenerzy i sędziowie wyróżnili najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach. Otrzymali oni pamiątkowe statuetki.
Najlepsze zawodniczki w zespołach:
- ENERGA CZARNI Słupsk - Zuzanna Lipa
- GOLDEN ORZEŁ Malbork - Martyna Wiśniewska
- KaEmKa Starogard Gdański – Paulina Gnatowska
- MUKS SPATRAKUS Lniano - Maja Klimczak
- AKADEMIA SIATKÓWKI TREFL Gdańsk - Sylwia Stando;
Najlepsi zawodnicy w zespołach :
- OLIMP Ostrołęka – Krystian Białobrzewski
- OLIMPIJCZYK - JURAND Pruszcz Gdański - Dominik Dąbrowski
- SKRA Bełchatów - Adam Horoszkiewicz
- KPS Siedlce - Jakub Kładź
- SPS IRYDA Lębork-Cewice – Łukasz Romaniuk
- MKS KORAB Puck – Mateusz Klimczuk
- STOCZNIOWIEC Gdańsk – Maciej Janowitz.
Wybrano również najlepszą zawodniczkę MVP Maratonu i Najlepszego zawodnika MVP.
Najlepsza zawodniczka MVP – Kinga Borzyszkowska -ENERGA CZARNI Słupsk
Najlepszy zawodnik MVP – Maciej Kułas – OLIMP Ostrołęka.
Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali pamiątkowe koszulki.
Turniej rozgrywany był w reżimie sanitarnym i według zasad panujących podczas pandemii.
Następna część maratonu odbędzie się w dniach od 15.04. do 18.04.2021r.
Udział w drugiej części zgłosiło 20 drużyn młodziczek i 16 drużyn młodzików.
Mamy nadzieję, że druga część odbędzie się bez komplikacji oraz w lepszych warunkach pandemicznych.