Czas na Finał Licealiady Województwa Pomorskiego 2021/2022 w siatkówce chłopców

Drużyna siatkarzy Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku reprezentowała Powiat Lęborski w półfinale siatkarskiej "Licealiady".

W turnieju rozegranym w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach rywalizowały cztery drużyny wyłonione wcześniej w finałach powiatowych.

Gry toczyły się systemem „każdy z każdym”. Drużyna uczniów ZSMI rozpoczęła rywalizację od wygranej z drużyną z Kartuz 2:0. Kolejny mecz, z wejherowską „Samochodówką” był bardziej wyrównany i zakończył się wynikiem 2:1 dla "Mechanika". Ostatni mecz z zespołem z Pucka również zakończył się wynikiem 2:1 dla lęborskiej drużyny.

Drużyna ZSMI zakończyła zatem rywalizację z kompletem zwycięstw i w świetnym stylu awansowała do finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 8 kwietnia w Starogardzie Gdańskim.

Opiekunami drużyny są Małgorzata Gębarowska i Agnieszka Labuda.

Skład drużyny "Mechanika": Wiktor Cybula (kapitan), Piotr Cybula, Jakub Mach, Igor Labuda, Karol Młyński, Jakub Stanuch, Maciej Roda, Błażej Baran, Andrzej Stricker, Jakub Wasielewski, Mateusz Stolc.

Czas na Finał Licealiady Województwa Pomorskiego 2021/2022 w siatkówce chłopców