Półfinał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w grze w szachy dla Szkoły Podstawowej w Maszewie Lęborskim

Kolejny sukces Szachistów z Maszewa Lęborskiego

W środę 6 października 2021 w Łebie drużyny z Maszewa Lęborskiego po raz kolejny udowodniły, że są obecnie Mistrzami Szachowymi w Powiecie Lęborskim.

Zarówno drużyna klas młodszych reprezentowana przez: Antoniego Bonemberga, Franciszka Bonemberga, Pawła Hincę i Karolinę Rzeźnik jak i drużyna klas starszych reprezentowana przez: Józefa Bonemberga, Krzysztofa Jereczka, Jakuba Grzeńkowskiego i Oliwię Czaję zdobyły MISTRZOSTWO POWIATU. Należy dodać, że w ciągu ostatnich lat tytuł ten udało się zawodnikom z Maszewa Lęborskiego zdobyć już pięciokrotnie!

W nagrodę wymienieni Uczniowie reprezentowali Powiat Lęborski dzień później w półfinałach wojewódzkich w Kartuzach.

Reprezentacja młodsza zdobyła 3. miejsce, a reprezentacja starsza zajęła 1. miejsce i 19 października 2021 będzie walczyła w finałach wojewódzkich w Prabutach – najwyższym szczeblu rozgrywek w województwie, gdzie zmierzy się 6 najlepszych drużyn z ponad 400 szkół naszego województwa.

Trener szachów: Krzysztof Paluszek