XXII Gala Sportu Szkolnego Powiatu Lęborskiego

W dniu 20.06.2022 r. o godzinie 13:00 w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w roku szkolnym 2021/2022 – XXII Gala Sportu Szkolnego Powiatu Lęborskiego. Starosta Lęborski Pani Alicja Zajączkowska oficjalnie otworzyła XXII Galę Sportu Szkolnego gratulując zawodnikom oraz trenerom sukcesów sportowych.

W podsumowaniu wzięli udział: Pan Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski, Pan Witold Krużycki – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego, Pan Marian Borek –Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu, Pan Zdzisław Chojnacki – Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska, Pan Jerzy Bańka – Wójt Gminy Cewice, Pan Marian Kurzydło – Sekretarz Miasta Lęborka oraz dyrektorzy Szkół Podstawowych, Zespołów Szkół, Szkół Ponadpodstawowych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lęborku w Lęborku, których uczniowie oraz trenerzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe na szczeblu Województwa Pomorskiego.

W roku szkolnym 2021/2022 w ramach rywalizacji sportowej Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych rozegrano na etapie powiatowym 73 zawody sportowe, w których wzięło udział ok. 900 zawodników i zawodniczek.

Szkoły Podstawowe i Ponadpodstawowe reprezentowały nasz Powiat łącznie w 73 półfinałach oraz i 28 finałach Województwa Pomorskiego, w tym: w 25 półfinałach oraz 11 finałach w ramach Igrzysk Dzieci, 25 półfinałach i 9 finałach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz 23 półfinałach i 8 finałach w ramach Licealiady Województwa Pomorskiego.

XXII Gala Sportu Szkolnego Powiatu Lęborskiego