XII Gala Sportu Powiatu Lęborskiego

Utworzono: 27-04-2019

Najwybitniejszych sportowców, trenerów, działaczy i sponsorów uhonorowano nagrodami i wyróżnieniami podczas corocznego święta powiatowego sportu. XII Gala Sportu Powiatu Lęborskiego odbyła się w minioną sobotę (27.04) w sali kinowej Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”.

- Jesteście tymi, którzy potrafią szybciej, wyżej, dalej, celniej od innych, jesteście najwybitniejszymi przedstawicielami swoich dyscyplin, a poprzez wasz udział w sportowej rywalizacji, rozsławiacie powiat poza jego granicami. Gratulujemy wam sukcesów – można było usłyszeć podczas otwarcia uroczystej gali, którego dokonali wspólnie Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski i Marian Kurzydło, sekretarz miasta, reprezentujący burmistrza Lęborka. Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska, Wicestarosta Lęborski Edmund Głombiewski w towarzystwie wójta Cewic Jerzego Bańki i Mariana Borka, przewodniczącego Powiatowej Rady Sportu, uhonorowali nagrodami najwybitniejszych zawodników i trenerów osiągających w pracy najlepsze rezultaty. Oprócz zawodników i ich najbliższych, salę kinową „Fregaty” wypełniali również kibice, którzy podczas ceremonii wręczenia statuetek nagradzali zawodników gorącą owacją. Artystycznie Galę uświetniły występy tancerek z zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 8, pod kierunkiem Mirosławy i Klaudii Jóźwiak oraz Igora Koniecznego, finalisty programu „Mam Talent”.
Nagrody Starosty Lęborskiego otrzymali:
Zawodnicy Klubu Kolarskiego „Lew Lębork”: Arkadiusz Petka i Piotr Rzeszutek;
Zawodnik Chojnickiego Klubu Żeglarskiego – Oskar Adamiak;
Trener i zawodnicy Klubu Karate Shotokan w Lęborku: Piotr Pobłocki, Michał Parczewski, Hanna Rutecka, Kornel Łazorczyk, Piotr Szczegielniak, Mateusz Treder, Paweł Bielka, Agnieszka Gumienna, Igor Zagożdżan, Aleksandra Klimik, Dagmara Linsztedt, Szymon Sołtys, Joanna Drzeżdżon i Konrad Gumienny;
Zawodnik Stowarzyszenia Kreativ Sport Lębork – Filip Lewandowski;
Trener i zawodnik UKS „Ekoludek – Szczenurze”: Witold Krużycki i Mateusz Buśko;
Zawodniczka AZS Warszawa – Weronika Hallmann;
Trener i zawodnicy Klubu Sportowego Agoga Gym: Karol Kruzel, Krzysztof Kruzel, Filip Drywa, Mateusz Pawlik; Patryk Klamrowski, Paweł Bednarczuk, Kacper Busłowicz, Karol Możuch, Dagmara Szatkowska, Antoni Radziewicz i Dawid Szwalgin;
Trener i zawodnicy Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki: Jarosław Pruski, Hubert Rajkowski, Kosma Kowalski;
Trener oraz zawodnicy Klubu Strzeleckiego LOK Lider – Amicus Lębork: Robert Biczkowski, Jakub Kozłowski, Maria Baranowski, Paweł Tokarz, Magdalena Pełka, Julia Okuniewska, Kamila Bulman i Paula Wrońska;
Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Solex Lębork”; Dariusz Gromulski, Agnieszka Kurek i Kacper Gliński.
Powiatowa Rada Sportu wyróżniła najlepszych sportowców nominowanych do „Sportowych Laurów Powiatu Lęborskiego”. Ogółem nominowano 75 osób i wydarzeń sportowych w 14 kategoriach. Nagrody przyznali ponadto włodarze miast i gmin powiatu lęborskiego.
Szczegóły dotyczące przyznanych nagród i wyróżnień zamieszczamy w załączniku pdf.