Plebiscyt Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2022

Plebiscyt Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2022 roku. Do 05.01.2023 roku organizatorzy czekają na zgłoszenia.

Kolejny raz zawodnicy, sportowcy, trenerzy, działacze sportowi spotkają się na imprezie będącej podsumowaniem dorocznych osiągnięć wszystkich ludzi sportu powiatu lęborskiego. Od pierwszej edycji imprezy powstałej z inicjatywy Powiatowej Rady Sportu – głównego organizatora, ideę uhonorowania dokonań regionalnych sportowców wspiera Starostwo Powiatowe w Lęborku oraz samorządy gmin wchodzących w skład powiatu.
Jako że podczas gali nagrody przyznawane są nagrody w kategoriach wiekowych zgodnych z uprawianą dyscyplina sportową, o wiele bardziej właściwe wydaje się określenie tej imprezy jako święta wszystkich ludzi sportu w powiecie. Sportowcy zostaną uhonorowani zarówno indywidualnie, z podziałem na kategorie wiekowe, jak i drużynowo.
Jak podczas poprzednich edycji, nagrody otrzymają również trenerzy dyscyplin indywidualnych i gier zespołowych, najlepsi działacze sportowi w powiecie oraz sponsorzy, których udział w sukcesach sportowców jest znaczący, bo – jak wszyscy sympatycy sportu wiedzą – profesjonalne treningi, oprócz wkładu pracy zawodnika, wymagają również znacznych nakładów finansowych, choćby na specjalistyczny sprzęt sportowy, bez dostępu do którego – w dobie nieustannie trwającego wyścigu technologicznego w tej dziedzinie, osiągnięcie najwyższych wyników byłoby o wiele trudniejsze.
Do 05 stycznia 2023 r. (czwartek) do godziny 15.00 można zgłaszać kandydatów do wyróżnień we wszystkich kategoriach. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem, zgłoszeń mogą dokonywać kluby i stowarzyszenia, przedstawiciele samorządów gmin z terenu powiatu oraz członkowie Powiatowej Rady Sportu. Szczegółowy regulamin i formularze zgłoszeniowe umieszczone zostały w załącznikach.