XIV Gala Sportu Powiatu Lęborskiego

Utworzono: 15-06-2021
XIV Gala Sportu Powiatu Lęborskiego

Najwybitniejszych sportowców, trenerów, działaczy i sponsorów uhonorowano nagrodami i wyróżnieniami podczas corocznego święta powiatowego sportu. Gala Sportu Powiatu Lęborskiego odbyła się w sobotę (12.06) w sali kinowej Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”.

- Spotykamy się w nieco skromniejszym składzie, niż zwykle, ale to efekt ciągle jeszcze obowiązujących obostrzeń przeciwepidemicznych. Niemniej cieszę się, że mogliśmy się spotkać osobiście, by uhonorować tych, którzy osiągnęli w sporcie najwięcej i to właśnie pomimo utrudnień spowodowanych pandemią. Gratuluję wam doskonałych wyników i życzę kolejnych sukcesów w przyszłości - mówiła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski, otwierając uroczystość Gali Sportu.
Sportowcom gratulował również Marian Kurzydło, Sekretarz Miasta Lęborka, który wspólnie ze starostą otworzył uroczystości święta powiatowego sportu. Nie zabrakło także gości z samorządów sąsiednich miast i gmin. Miasto Łebę reprezentował wiceburmistrz tego miasta Krzysztof Król, Gminę Cewice – wójt Jerzy Bańka.
Obecny był również Marian Borek – Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu.
Podczas uroczystości wręczone zostały Nagrody Starosty Lęborskiego oraz Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego. Starosta nagrodziła i wyróżniła 48 zawodników, trenerów i działaczy sportowych w dziesięciu kategoriach. Laury i wyróżnienia w 14 kategoriach przyznano ponad setce zawodników, trenerów, działaczy sportowych, sponsorów sportu klubów oraz sportowych wydarzeń. Nagrody przyznali również burmistrzowie Lęborka i Łeby oraz wójtowie Cewic i Nowej Wsi Lęborskiej.
Wyróżnieni zawodnicy Klubu Karate Shotokan Lębork, swoje statuetki otrzymają w najbliższą środę, 16 czerwca, ponieważ w dniu Gali uczestniczyli w zawodach rangi międzynarodowej Grand Prix Mazovia Karate WKF 2021 w Warszawie.

Pełną listę wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych publikujemy w załączniku w formacie pdf.